ZAKAZ Grillowania w Miastach – Minister Środowiska składa projekt ustawy. Sprawdź jaki MANDAT ZAPŁACISZ!

Właściciele przydomowych ogródków za nic mają prośby sąsiadów i rozpalają grille ogrodowe, dymiąc niemiłosiernie innym do mieszkań a przy okazji, stwarzając zagrożenie pożarowe. Sprawę grillowania wzięło pod lupę ministerstwo środowiska.

„Polska, to kraj o wysokim zanieczyszczeniu powietrza, w Europie znajdujemy się rokrocznie na niechlubnych pozycjach w rankingach z najgorszą jakością powietrza. Należy także zauważyć, że grillowanie w miastach poza szkodliwością dla naszych płuc, jest także czynnikiem potęgującym spożycie alkoholu, co z kolei destrukcyjnie wpływa na społeczeństwo, dane Komendanta Głównego Policji nie pozostawiają złudzeń – w okresie sezonu grillowego aż o 7,8 % wzrasta odsetek incydentów z udziałem pijanych ludzi, o 4,6% rośnie liczba pijanych kierowców. Dzięki nowej ustawie mieszkańcy miast wyjadą, wyjdą do restauracji – wbrew pozorom ten pomysł jest korzystny dla wszystkich” – powiedział Henryk Kowalczyk – minister środowiska.

 

Projekt ustawy zakłada całkowity zakaz używania grilli węglowych i elektrycznych na terenie administracyjnym miast powyżej 25 tys. mieszkańców. Nie będzie można grillować w ogródkach, na balkonach, przydomowych działkach, chyba, że posesja nie znajduję się na terenie gminy. 

Za złamanie przepisów projekt ustawy przewiduje wysokie mandaty – od 1000 zł do nawet 5000 zł. Złośliwi twierdzą, że to kolejny sposób na zdobycie funduszy na realizację programu 500+.

 

To jest SuperExpress.pl – sporo z tego zmyśliliśmy 🙂