TRAGEDIA w Grecji! Nie żyje Polka z dzieckiem! ZDJĘCIA!

Potężne pożary trawią Grecję. Na wschód i zachód od Aten ogłoszono stan wyjątkowy. Do tej pory zginęło co najmniej 49 osób, a ponad 150 zostało rannych. Liczba ofiar wciąż rośnie. Spłonęło około sto domów, płoną też lasy. Wiele osób, a wśród nich turyści z Polski, uciekło przed żywiołem na pobliskie plaże, na których są teraz uwięzieni. Niestety, dwaj nasi rodacy zginęli w pożarze – podało biuro podróży Grecos. To kobieta i dziecko.

 

Polacy, którzy zginęli w pożarach szalejących w Grecji, to matka i syn. Rodzina zmarłych została już powiadomiona o ich śmierci. Oboje byli poszukiwani od kilku godzin – podaje RMF FM. Polacy prawdopodobnie zginęli w czasie ewakuacji jednego z hoteli. Widziano ich, jak uciekali w stronę plaży. Podejrzewano, że schronili się na łodzi. Niestety, nie udało im się uciec przed żywiołem. Na razie nie ma doniesień o innych ofiarach z Polski.

Pożar zajął już zdecydowaną część południowej Attyki. Pierwszy wybuchł w poniedziałek niedaleko miejscowości Kineta oddalonej 50 km od Aten. Drugi, tego samego dnia, w granicach Wielkich Aten koło góry Pentelikon. To jednak nie jedyne ogniska pożarów, bo pojawiły się one również m.in. na Krecie.

Ogień rozprzestrzenia się z ogromną prędkością, niszcząc wszystko co napotka na swojej drodze. Liczby mówią same za siebie. Spłonęło już ok. 200 samochodów oraz 100 budynków mieszkalnych.

Niestety, ucierpieli również ludzie. Zginęło co najmniej 49 osób, a ponad 150 zostało rannych, wiele z nich ciężko. Liczba ofiar wciąż rośnie. Sytuacja nadal nie została opanowana, dlatego szpitale gotowe są na przyjęcie kolejnych poszkodowanych.

Większość ofiar śmiertelnych to ludzie, którzy z powodu pożarów zostali uwięzieni w swoich domach lub samochodach, a pozostali utonęli w morzu, uciekając przed płomieniami – informuje Polska Agencja Prasowa.

 

/FAKT24.pl,RMF FM

 

Komentarze