OSTRZEŻENIE IMGW: Gwałtowne BURZE I ULEWY! Lista Województw.

Nad Polską przechodzi fala upałów. Synoptycy ostrzegają jednak nie tylko przed wysokimi temperaturami. W niedzielę w wielu regionach Polski mogą przejść burze z gradem. Wyładowania atmosferyczne ominą tylko zachodnią część kraju. Dla pozostałych regionów wydano ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić na terenie 12 polskich województw. Grzmoty i błyskawice mogą dziś zauważyć mieszkańcy woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, opolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego oraz wschodniej części woj. wielkopolskiego.

Na większości obszarów Polski obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia. W części powiatów na Podlasiu i na Mazurach obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Podobnie jest w powiecie słupskim i na terenie woj. opolskiego. Burz i upałów nie muszą obawiać się mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i zachodniej części województwa wielkopolskiego.

 

Według ekspertów z IMGW wysokie temperatury i burze będą towarzyszyć nam jeszcze przez najbliższe dni. Ostrzeżenia wydane na poniedziałek, 30 lipca będą dotyczyć całego kraju. Na wtorek 31 lipca upałów i wyładowań atmosferycznych synoptycy nie przewidują tylko na terenie woj. podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego. W pozostałych regionach wystąpią upały i burze.

/FAKT24.pl

Komentarze