OPLUŁ I UGRYZŁ policjanta! Martyniuk skazany.

Daniel M. skazany! Syn gwiazdora disco polo został uznany winnym znieważenia policjantów. 28-latek wyzywał ich i im groził. Poza tym opluł funkcjonariuszkę, a jej kolegę z patrolu ugryzł. Skandaliczne zachowanie mężczyzny nagrała kamera na mundurze policjanta. Jaką karę wymierzył oskarżonemu białostocki sąd?

 

Sprawa sięga 27 grudnia ubiegłego roku. Jak podaje portal poranny.pl, pijany Daniel M. awanturował się w komisariacie na białostockich Zielonych Wzgórzach oraz w trakcie przewożenia go na izbę wytrzeźwień. Mężczyzna wyzywał policjantów i im groził. Na tym jednak nie skończył. Opluł funkcjonariuszkę, a jej kolegę z patrolu ugryzł w palec lewej ręki. Wszystko zarejestrowała kamera umieszczona na mundurze. Syn gwiazdora disco polo usłyszał zarzuty. Został oskarżony o znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności cielesnej.

W piątek, 29 czerwca w Sądzie Rejonowym w Białymstoku zapadł wyrok w sprawie. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek prokuratury i zgodził się na warunkowe umorzenie postępowania wobec Daniela M. Wyznaczył mu jednak 2-letni okres próbny. Oskarżony ma też wpłacić 3 tys. zł na cel charytatywny. Obie strony postępowania doszły do porozumienia. 28-latek zgodził się zapłacić funkcjonariuszom po kilka tysięcy złotych zadośćuczynienia. – Oskarżony wyraził skruchę, przeprosił pokrzywdzonych i zadośćuczynił im. To postępowanie to poważne ostrzeżenie dla oskarżonego – cytuje obrońcę mężczyzny – Andrzeja Kowalskiego portal poranny.pl.

 

/ONET.pl

Komentarze