Obrzydliwe komentarze na FB! ADAMOWICZ. „ODPAD GENETYCZNY, do wora”

Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wiele osób zarzuciło obecnej władzy tolerowanie mowy nienawiści. Jak szumnie przyznano „Adamowicz zginął przez hejt, obrzydliwe komentarze i podżeganie do zabójstwa w internecie. Także poprzez publikację memów”. I jest to po części racja – pikiety czy komentarze pisane przez narodowców i innych zwolenników prawej strony są zdecydowanie nie na miejscu i nie można ich tolerować. Natomiast my, jako redakcja, nie tolerujemy HIPOKRYZJI…

 

Otóż 15 stycznia br. został zatrzymany jeden z użytkowników grupy na Facebooku „Fani Jarosława Kuźniara”, jak napisał jest w szoku. Zatrzymany został za swoją publikację – jak każdy może się domyślić choć wprost to nie padło – nt. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Poniżej zdjęcie z akt policji[KLIKNIJ w obrazek aby powiększyć] :

„Kurdupla z Nowogrodzkiej do wora i do jeziora” – jednoznacznie wskazuje o kogo chodzi i ciężko doszukiwać się tutaj innego znaczenia. To jednak nie jest najgorsze. Najbardziej boli, to, że większość członków tej grupy ostro krytykowała mowę nienawiści, hejt, groźby czy nawet takie „niby nie wprost” podżeganie do zabójstwa czy życzenie komuś śmierci.

Masa użytkowników grupy domagała się ostrych i surowych kar dla wszystkich tych, którzy tworzyli prześmiewcze czy wręcz ohydne treści z Pawłem Adamowiczem, Grzegorzem Schetyną, Donaldem Tuskiem itd. Postać Adamowicza urosła nawet w tej grupie do roli ikony wolności.

Jednak tym samym ludziom nie przeszkadza codzienne hejtowanie na dokładnie tym samym poziomie co „narodowcy” obecnej władzy.

Przykłady?

Wstawiony obrazek z Mateuszem Morawieckim i treścią „opisz mnie w dwóch słowach”. Komentarze poniżej aż kłuły w oczy, a jeszcze kilka dni wcześniej wszyscy tam byli przeciwni „hejtowi”. Zatrzymany mężczyzna otrzymał liczne wsparcie – co z tego, że zachował się tak jak Ci ludzie, którzy atakowali  Pawła Adamowicza. Teraz na grupie jest bohaterem – męczennikiem.

Po lekturze wszystkich komentarzy – tutaj przedstawiliśmy tylko ich ułamek , można wysnuć jedną konkluzję – należy karać bezwzględnie wszystkich, którzy stosują mowę nienawiści , o ile stosują ją wobec ludzi związanych z PiS, Tadeuszem Rydzkiem itd. W drugą stronę jest to bezprawie i „metody ubeckie”. A za hejtowanie PiS możemy zostać nawet bohaterem grupy i otrzymać liczne słowa wsparcia.

Cóż takie mamy społeczeństwo – dokładnie tak samo wygląda funkcjonowanie strony przeciwnej. Co smuci najbardziej? Że naprawdę bardzo wielu Polaków funkcjonuje w ścisłych ramach swoich opcji, przez które kraj funkcjonuje tak jak funkcjonuje. Rozmawiamy o tematach zastępczych – religii w szkole, aborcji, antykoncepcji – to nie są rzeczy ważne, ale najłatwiej zbić na nich kapitał polityczny. Organizuje się manifestacje, wykłóca na ulicy, w sieci, tylko po to by rządzić mógł ktoś kogo dana grupa popiera.

Komentarze